Načítám Akce

« Všechny Akce

Beseda s Prof. Annou Hogenovou

Komorní beseda na slunovrat s profesorkou Annou Hogenovou na téma „Láska je zázrak“. Kam nás však tato přednáška zavede, zůstává záhadou skrytou v hvězdách.

20. června , 18:00

Připojte se k nám při slavnostním slunovratu na jedinečnou besedu s Prof. PhDr. Annou Hogenovou.

Prof. PhDr. Anna Hogenová, česká filosofka a fenomenoložka. Po absolvování gymnázia v Žatci, kde ji učil i Zdeněk Svěrák, pokračovala ve studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK) a Filozofické fakultě UK. Dnes přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde vede Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě, kde stojí v čele Katedry filosofie.

Její odborné zaměření zahrnuje témata jako pohyb, pravda ve smyslu neskrytosti (aletheia), tělo a tělesnost a také filosofii sportu. V roce 1992 získala titul docentky v oblasti kinantropologie a v roce 2006 byla jmenována profesorkou na Univerzitě Palackého v Olomouci. Během své kariéry přednášela nejen na FTVS UK, ale i na Technické univerzitě v Liberci.

Anna Hogenová je autorkou více než třiceti monografií a vysokoškolských učebnic, řady článků a videí dostupných online. Aktivně se účastní mnoha mezinárodních konferencí a je členkou redakčních rad různých odborných periodik. Narodila se 23. října 1946 ve Flájích a je matkou tří dětí.

„Člověk je jenom rozhovorem.“

Anna inspirací nejen svou akademickou činností, ale i osobním přístupem k životu. Je známá pro svou neustálou usměvavost a pozitivní energii. Preferuje cestování na kole a je považována za symbol „stárnutí s grácií“.

„Krásno je smyslové vyzáření ideje dobra.“

Adresa: Praha, Malé náměstí, č.p. 458/12, Dům U Zlaté lilie.

V případě potřeby volejte: 775 672 588

Rezervace místa pouze platbou předem na účet, jelikož je kapacita omezena (50 míst) : Zde

Cena vstupného činí 400 kč na osobu.

Storno rezervace je možné nejpozději do 15.6. 2024.

Dveře do Prostoru Lilie budou otevřeny od 17:00 hod.

Těšíme se na vaši účast!

Podrobnosti

Datum:
20. června
Čas:
18:00
Cena:
400Kč